| Sweetcookym a întrebat:

Dintr-un Samsung Galaxi S III mini si un Iphone 4s care este mai bun? Vreau sa stiu si de ce. Funda

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

EVident ca toti nu pot sa justifice.
Mai bun este 4s-ul.
Si sa vedem de ce.
Singurul minus la 4s e memoria, dar nu uita, au sisteme de operare diferite, si asta conteaza enorm. Daca nu e destul de clar, nu uita ca exista console, gen ps3-ul care are 0. 25gb ram si te joci tot ce vrei pe el...
Oricum, ideea e ca softul conteaza enorm, si 4s-ul e castigator.
Mai departe.
Ecran: 4s castiga cu o rezolutie superioara si un ppi mai bun. Pierde la diagonala, dar depinde si de tine cum vrei sa fie.
Procesor: castiga 4s-ul deoarece are un cpu custom de la Apple, cu mult superior fata de acel notathor de pe s3 mini.
Gpu: castigator iar 4s. Jocurile ruleaza mult ma bine pe 4s, animatiile sunt mai bine realizate, iar o utilizare preactica de la gpu e in inregistrarea video, unde 4s-ul e capabil de 1080p, iar s3 mini cu greu se descurca in hd 720p.
Camera: clar castigator. atat ca si calitate senzor, cat si ca nr de megapixeli.
Aspect: discutabil, dar prefer iphone-ul cu sticla lui "prapastioasa" decat plasticul de la s3 mini.
Ca si numar de aplicatii, android-ul e departe de ios...

| JustSolutions a răspuns:

Evident s3 are un ecran mai mare un proceor mai bun si poti sa ii extinzi memoria prin card in rest sunt aproape la fel cu difernta ca iphoneul are un dispaly mai avansat pentru o experienta mai intensa a jocurilor filmelor etc

Răspuns utilizator avertizat
| Ionel85 a răspuns:

Alege Samsung galaxy s3 mini pe iphone 4s... cu un procesor amarat o sa plangi langa el http://bit.ly/1o3lD1d

| LouannaCutiepie a răspuns:

Samsung-ul. Ai mai multe aplicații free, mai multa memorie... Am un S4 si sunt foarte multumita de el.

| PandeleanuCosmin a răspuns:

Samsung-ul este mai rezistent si mai frumos, decat un iphone 4s enervant