| OazăpentrufluturiAmd a întrebat:

Bună dragi prieteni! Am o problemă, oricât aș reinstala windows 7... urmez pasii corect dar când îl aprind pe ecranul negru imi apare o listă întreagă de termeni care râmâne blocată și doar apăsând F1 reușesc să deschid windows. Poate mă lămuriți ce înseamnă: Ultra dma mode-6 S.M.A.R.T capable but disabile să mă ajuțați să-l repar!

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Pune pe altcineva să îți instaleze windows-ul.

| 4ndr33y a răspuns:

1.Ultra DMA Mode 6 standardul de transfer dintre mediile de stocare interne si placa de baza. In mod normal BIOSul alege automat viteza maxima suportata.
2.SMART este capabilitatea hard diskului de a se autodiagnostica.
In cazul tau mesajul spune ca hard diskul are smart dar placa de baza nu il citeste. Asta nu este o setare importanta.

Cat despre problema cu windowsul nu imi dau seama la care ecran negru te blochezi tu si care termeni apar.