| Tg2gt4g5tg5 a întrebat:

Bună, eu am o sursă de alimentare LC - 8460BTX, 450 w și aș vrea să îmi iau una Inter-Tech Energon 550W, credeți că se potrivește?
Aș vrea să mai schimb și placa video, momentan am una NIVDIA
GeForce 8400 GS Placa video Gigabyte nVidia GeForce 8400GS, 512MB GDDR2 64bit, DVI-I, PCI-E și aș vrea să îmi iau una Asus nVidia GeForce 210, 1024MB, DDR3, 64bit, HDMI, DVI, VGA, credeți că se potrivesc?
Am și RAM-ul de 2048 MB,
Nu prea le am cu chestiile astea, dacă am uitat să menționez ceva, să spuneți că o să las comentariu mai jos, cine vreapoate să îmi dea ddd iulianlqe@yahoo.com, cine vrea să mă ajute!
Mulțumesc

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Realizezi ca fie ca ai 8400 gs sau gt210 tot acelasi rahat e, tot placi bune de aruncat la gunoi is ambele, cu performante aproximativ identice.

| danutzz008 a răspuns:

Placa video Asus nVidia GeForce 210 iti merge si pe sursa de 450 w.