| Erika11 a întrebat:

Buna!

Eu vreau sa intru pe un server de MC dar imi tot scrie proxy is detected. Dar este singurul loc care zice ca este proxy si sunt destul de sigura ca nu este. Am cautat pe internet si am vazut ca trebuie sa-mi schimb IP-ul.

Problema este ca am IP static. Ca sa am IP dinamic trebuie doar sa-mi cumpar un router si atat? Sa stiti ca am deja un modem dar nu pot schimba IP cu el. Tutusi as vrea sa intru chiar acum pe acel server deci as putea suna la ISP sa-mi schibe IP? Pe gratis? Daca nu, care e pretul?

Am nevoie de un raspuns urgent va rog. Multumesc!

Dau funda celui mai folositor raspuns!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Poți face asta folosind o aplicație ce face acest lucru, dar ia în calcul ca aceste aplicații nu schimbă real IP-ul, ci doar dacă schimbi furnizorul de servicii de net cu un altul cum e RDS, ce are IP dinamic.
Despre proxy servere.de regulă acest proxy servere este chiar router-ul, iar hostul pe care plănuiești să faci servereul îl interpretează ca și pe un proxy server, deoarec așa cum știi și routerul este de fapt un server autonom, dar de dimensiuni mici.Succes