| angelamaria a întrebat:

Folosesc avira ca antivirus si mi-a gasit o multime de virusi. Cum ii pot remedia ca sa nu imi stric laptopul? Am windows 7.

3 răspunsuri:
| simaalex98 a răspuns:

Antivirusul mai mult il strica deoarece blocheaza tot ce detecteaza virus chiar si daca nu e, de exemplu crack-urile de la jocuri, si atunci o sa ti se blocheze odata apoi nu mai porneste Windows-ul.Parerea mea e sa il dezinstalezi si sa stai calm ca nu iti fac mai nimic virusii.

| al3xander a răspuns:

Fa o scanare cu malwarebytes http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Malwarebytes-Anti-Malware.shtml si/sau kaspersky virus removal tool http://www.softpedia.com/get/Antivirus/Kaspersky-Virus-Removal-Tool.shtml
ATENTIE! Trebuie sa dezactivezi antivirusul ca sa nu intre in conflict la scanare.

| Mihai_Valcu_1999 a răspuns:

Renunta la avira si instaleaza bitdefender ca-i mai bun. Si mai sant diferite programe care te ajuta niste "protectii" spunea un prieten de-a lu` mama care se pricepe, in fine nu mai stiu cum se numesc