| Alexandra5550 a întrebat:

Bună! Folosesc o tableta nouă de câteva zile și până acum am folosit-o prin hotspotul făcut de pe telefon la wifi.
Dar din greșeală, am pus-o pe safe mode și când am ajuns acasă și am repornit-o și am scos-o de pe safe mode nu mi se mai conectează la internet, nici la cel de acasă dar nici la cel făcut de pe telefon, cum mergea în zilele precedente.
Am cautat pe net și unii ziceau sa ștergi rețeaua și sa o salvezi înapoi sau sa ștergi datele salvate și etc, am încercat mai multe variante dar în zadar.
Ma poate ajuta cineva? Când pun parola și dau sa se conecteze la rețea, scrie Nu s-a putut realiza conexiunea la rețea

7 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

Se pot reseta setările de rețea. Caută pașii pe YouTube in funcție de versiunea de android pe care o ai.

Dacă nu, in ultimă instanță un reset la setările din fabrică ar trebui sa rezolve problema.

| 43tr a răspuns (pentru VoidEternal):

Este doar safe mode necesita doar o repornire, nu o resetare din fabrica. Pentru a afla ce înseamnă cauta pe internet.

| Alexandra5550 explică (pentru VoidEternal):

Am încercat deja aceasta varianta cu resetarea la setările de rețea dar nimic

| Alexandra5550 explică (pentru 43tr):

Am repornit o deja ca să ies din safe mode, și tot nu merge

| VoidEternal a răspuns (pentru 43tr):

Cand intram eu pe safemode in windows 95 nu stiu daca tu erai prezent pe planeta. Daca ai fi citit ce s-a vorbit aici ai fi vazut ca deja a iesit din safemode si acum nu mai merge wifi-ul.

| VoidEternal a răspuns (pentru Alexandra5550):

Atunci reset la setarile din fabrica e varianta care ti-a ramas.

| 43tr a răspuns:

Repornește telefonul! Își va reveni