| EPBahus a întrebat:

Nu sunt sigur ca am ales topicul potrivit dar "tehnologie " mi se pare cel mai apropiat de problema mea. Deci am o problema foarte interesanta, calculatorul meu nu se conecteaza la internet. Sa explic : dispun de un dispozitiv router. laptopul, 1 pc, telefonul se conecteaza iar al2-lea pc ( cel principal care nu e pe wireless ci prin fir din router direct in pc) nu se mai conecteaza( a functionat timp de 2 ani fara probleme). Daca dau start windows normally in panoul de retea ( control panel >-- network >-- etc ) imi apar 2 retele - Network( cea pe care o folosesec de obicei si cea care functioneaza daca pornesc calculatorul in Safe mode with networking) si una unidentified network, si nici una nu functioneaza. Daca deschid in safe mode with networking, apare doar reteaua Netwkorking ( cea unidfentified nu mai apare) si asa se conecteaza, dar in safe mode nu ruleaza driverele de pc ( sunet video etc), e pe resurse minime( adica nu ma pot folosii de calculator) cum sa fac sa pot sa-i dau start in mod normal si sa se conecteze la internet ca inainte? ( mentionez ca nu stiu cum a reusit sa se defecteze...)

3 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Chemati specialistul firmei de la care v-ati abonat la internet sa va ajute sa remedieze aceasta problema!

| EPBahus explică (pentru untu):

Internetul furnizat de ei functioneaza din moment ce restul dispozitivelor conectate au internet. Deci nu au ei nici o vina si nici o treaba.

| untu a răspuns (pentru EPBahus):

Dar trebuie sa vina sa vada specialistul sa va ajute sa te conectezi corect! Este vorba de o asistenta PC si internet!