| Madi11 a întrebat:

Buna ieri mi-am luat un ipad 3 doar cu wifi! Pentru cei care nu stiu nu e android, e de la Apple si nu stiu de unde imi iau jocuri in afara de app store, nu conteaza si free, si de unde iau acel program pentru jocuri, si pentru facebook, yahoo messenger de unde le iau free? sau de pe ce program dar free si acel program de unde il iau?

Răspuns Câştigător
| Ronni a răspuns:

In primul rand ca sa poti lua ceva de pe App Store (chiar si gratis) trebuie sa iti faci cont ( sunt necesare si datele de pe un card de credit). Poti sa le iei si gratis de pe Cydia (cauta pe net Cydia download) dar nu te sfatuiesc. Se blocheaza foarte des, se stinge fara motiv etc. In price caz pe App Store sunt o multime de jocuri gratis, Mai ales cele de pe Facebook. Yahoo Massenger e si el gratis.

P.S: daca vrei sa cumperi lucruri de pe net si sa pletesti cu cardul de credit Mai Bine fa un card separat. Eu (mama) s-a trezi odata cu cardul gol ( noroc ca nu erau multi bani)

Bafta

7 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Pentru cei care nu stiu, Apple nu a ajuns cea mai bogata corporatie din lume pentru ca a dat programe si jocuri gratis.

| Madi11 explică (pentru AxelBv):

Da si care-i problema? In priml rand eu te-am intrebat altceva nu despre bogata corporatie

| AxelBv a răspuns (pentru Madi11):

Pisi, ti-ai luat o tableta high-end, la un pret piperat, si acum vrei jocuri moca... Snobism extrem.

| Madi11 explică (pentru AxelBv):

Nu AM spus ca vreau moca, am spus de unde le iau si daca sunt free, si apropo nu a fost asa de ieftina, decat alea cu 10mil care se duc peste un an, frate Apple e cel mai bun.

| ALEX2402 a răspuns (pentru Madi11):

Apple e cel mai bun in tablete si telefoane, nu și calculatoare

| ALEX2402 a răspuns:

Cei de la Apple au store intern( adica numa de la ei poti lua app) ca sa le poti lua tb sa iti faci un cont itunes, iar app pe care le-ai mentionat mai sus sunt gratis in app store
P.S.: daca vrei chiar tot sa fie gratis atunci cauta pe google ipad 3 jailbreak, dar daca ii prea greu pentru tine pune pe un prieten care deja stie

| Florica_Dan_1958 a răspuns:

Accept