| UpSideDownSix a întrebat:

Bună, îmi poate spune cineva cum îmi pot da seama ce fel de sata sunt cablurile de la mine din calculator fără să îmi dezmembrez calculatorul?

Răspuns Câştigător
| zilog a răspuns:

Exista data sheet catalog despre placa respectiva de baza pe net
adica manual si alte lucrui explicative gasesti documentatie
daca nu stii ce placa de baza ai atunci trebuie sa folosesti un program
de exemplu
everest
sau astra32
sau AIDA
sau aqua mark
sau 3dmark
sau intri pe site-ul fabricantului dai detect in pagina la direvere te puine sa instalezi niste virusi si isi da seama si iti ofera drivere si printre care si manualul

4 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Ai 2 șuruburi, le scoți și iei tabla jos de pe el, te uiți la porturile conectate de la HDD la placa de baza și aia e.

| Zuzu1991 a răspuns:

Cum adica ce fel de sata?!?
cate tipuri de cabluri sata stii tu?!?

| UpSideDownSix explică (pentru Zuzu1991):

Sata 1, sata 2 și sata 3.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru UpSideDownSix):

Lal dude, vad ca ai si dat funda cuiva care NU ti-a raspuns absolut NIMIC, de nici un cablul... OARECARE

deci, ce te doare pe tine nu are nimic de a face cu nici un cablu... OARECARE, mai ales ca nu exista nici o diferenta intre cablurile sata, indiferent de versiunea sata, care e numai la capetele cablului (placa de baza sau storage)

imi pare rau ca spre deosebire de zilog, eu nu o cunosc personal pe ghicitoarea Mafalda, sa ma duc la ea sa imi ghiceasca ce vrei tu tongue