| anonim_4396 a întrebat:

imi puteti spune care este cel mai bun antivirus care se poate downloada gratis. funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Http://www.bitdefender.ro/solutions/free.html

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cel mai bun nu există, deoarece poate să fie cel mai scump și performant din lumea asta ca tot nu îți poate oferii protecție de 100% împotriv malware-ului care se înnoiește așa de des încât antivirușii nu pot ține pasul cu noile atacuri. Vrei securitate reală teeci pe Linux.Vei vedea diferența.
Ca și antiviruși eficienți ar fi așa:
Kaspersky(trial30 zile)
Avira antivirus free
http://www.avira.com/en/avira-free-antivirus
->cu mențiunea că a nu se instala web guard-ul că îți va transforma pc-ul într-un melc si așa melc din cauza wingozului
Microsoft Securiry Essentials
->La fel de eficient dar depinde de automatic updates pentru a-și efectua actualizările, dar dacă ai wngoz 7 nu vei avea probleme, și chiar ți-l recomand deoarece este foarte discret, nu consumă resurse de loc și este eficient.
Cam astea ar fi
Succes