| AndreiDamian1 a întrebat:

Imi puteti spune cat de bun este pc-ul acesta http://goo.gl/Piy8m
. Multumesc

6 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

@Nicolae_Catalina_1995: Sistemul mentionat de el are placa video dedicata, nu vezi tu bine.
@AndreiDamian1: Si eu mi-am upgradat de curind sistemul cu un procesor i3 2120, asa ca iti pot spune in cunostinta de cauza urmatoarele chestii:
1. i3 2120 e deja de domeniul trecutului, la acelasi pret gasesti i3 3220, cu vreo 5% mai rapid si vreo 10-15% mai rece/economic dpv al consumului de curent electric.
2. Placa de baza din sistemul asta e cu cel mai praf chipset pentru Intel, la i3 merge perfect o placa de baza cu B75, ca sa ai macar un slot SATA3 - placa pe care o am eu, Gigabyte GA-B75M-D3V, se gaseste pe la 280 RON.
3. Hard discul ala la 5400 rpm e dezastru.
4. Carcasa si sursa sint cu siguranta chinezarii ieftine.

| Me2 a răspuns:

E vai de el pentru jocuriile din prezent,placa aia video, uuff
Si de ce vrei sa-ti iei unu dea gata?, sursa proasta carcasa praf, procesor puternic, placa video slaba DE CE?!
Eu ti-l recomand pe acesta:
Procesor puternic cu 4 nuclee (doamne ce a scazut pretul la phenom 965, acum 2 luni era 560 ron)
Placa de baza ok
4 gb ram
hdd 500 gb rapid
o placa video buna, se descurca pe 1280x1080 de minune, chiar si pe mai mari
sursa de calitate
Carcasa incapatoare si aerisita
un dvd-rw destul de ok
Am ajuns exaxt exact in 1800 ron, eu zic ca mai bine nu se poate
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/568828/

| AndreiDamian1 explică (pentru Me2):

Da. dar eu as vrea un Intel i3 sau i5

| Me2 a răspuns (pentru AndreiDamian1):

Pai daca vrei i5, renuntam la placa video si nu te mai joci deloc, se descurca mult mai bine phenom+hd 6770 decat i3+una mai slaba sau i5 fara placa video
Sau asa dar, placa video muuuult mai slaba decat hd 6770, trebuie sa renunti la detalii si la rezolutie,sa-ti spun ceva,in jocuri iti trebuie un procesor ok, sursa buna si o placa video cat te tine bugetul de mult, ca degeaba dai bani pe procesor, daca acesta nici nu se streseaza, faci ce vrei daca esti incapatanat (scuze dar asa e)
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/569342/
sau asa, dar nu ai placa video dedicata, nu vei juca
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/569352/

| AstonMartin a răspuns:

Se poate mai bine, facut pe componente, carcasa si sursa sunt slabe.

| Nicolae_Catalina_1995 a răspuns:

E bunicel. spre bun totusi iti recomant un sistem cu placa video dedicata ..placa video este :Video integrat:Intel HD Graphics si daca se poate si un Hard cu 7200 de rotatii pe minut...dar e un sistem bun ...depinde pentru ce iti trebuiehappy