| notefree a întrebat:

Buna,in februarie am achizitionat o tableta pentru sora mea dar mi-am comandat fara cont altex si nu am garantia pe mail.
Intrebarea mea este pot cumva face rost de garantie?
Tableta nu are nimic dar as vrea sa am garantia in caz de orice.
Multumesc anticipat.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Daca produsul intampina probleme in perioada garantiei, acesta se preda in ambalajul original furnizorului, insotit de bon/factura si toate documentele primite de la vanzator ca urmare a acestei achizitii facute de cumparator.

| notefree explică:

Detin factura emisa de altex dar nu detin garantia.