| anonim_4396 a întrebat:

Buna.La aceasta intrebare as dori sa imi raspunda cei care se pricep in IT. Eu deja sunt destul de avansat,mai mult ma joc, insa ma pricep la foarte multe chestii. Nu de mult mi-am luat un aparat foto, nu este unul cel mai bun mi-am luat unul pentru inceput, NIKON. Ieri am fost plecat la un eveniment unde am facut o gramada de poze.Inainte de eveniment am incercat sa vad daca pot sa le vad cu card reader-ul.El are o mufa usb 2.0 si am zis sa o bag intr-o mufa in care incape usb 2.0 iar de la el printr-o mufa mica care intra in telefon(Samsung) capatul mic. Pac s-a aprins becul le-am putut vedea. Dupa ce ne-am intors seara, am zis sa facem la fel.Cand l-am bagat in telefon,, Exista o problema cu cardul, atingeti aici ca sa remediati" ceva de genul la pop up la telefon. Am apasat si din greseala l-am formatat fara sa vreau si sa stiu ca se va pierde. L-am formatat etc cand am intrat, nicio poza. Am vazut un tutorial prin care poti recupera fisiere pierdute dupa formatarea din greseala a cardului cu iFoneMy Recover. L-am bagat in PC, le-am recuperat. Si pozele facute mai vechi si acasa le pot vedea dar au un mic bug, iar cele de la eveniment toate, extensie.JPG, nu le mai pot vedea, deschide, sunt un fel de corupte. Mai pot face ceva, daca nu ati inteles, va rog sa vorbim in privat.

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Eroarea a aparut din cauza vreunui fisier salvat gresit si incurcarea tabelelor de evidenta FAT, respectiv din cauza ca aplicatia de restaurare n-a recunoscut bine structura de fisiere.
Sunt sanse mici de recuperare, daca s-a formatat card-ul de memorie si - la recuperare - iti raporteaza fisiere corupte. Recuperarea insa ar fi scumpa.

| anonimg a răspuns:

Eu iti recomand niste specialisti, mai inainte ca sa iti "strici" de tot cardul de memorie.
https://www.recuperaridate.ro/recuperare-date-card.html

| Headers a răspuns (pentru anonimg):

Bun gata ca comentați toti am fost obosit la ora aia, am reușit eu de unul singur sa recuperez cateva din ele, ms.

| Zuzu1991 a răspuns (pentru Headers):

Ceva de gen 1%
asta e si experienta mea personala, dupa ce am piratat cateva programe de recuperare asa de "pro", ca, costau sute de euroz si tot au "recuperat" fix-pix

| Digikey a răspuns:

Esti foarte avansat.

| Adrian5575 a răspuns:

Daca esti asa avansat, ar trebui sa ne spui tu de ce sunt fisierele corupte.

| David12Iulian86 a răspuns:

Poti sa imi spui pe scurt ce problema ai?