| Hasss a întrebat:

Buna la toti mi-am instalat counter strike romania v2 si cand intru in el imi zice avabile memory than less 15 mb
am windows xp profesional x64 biti amd anhlon(tm) II X3 450 3.21 ghz 4 gb rami si placa video ati radeon 5450 1gb tin sa mentionez ca joc fifa 2010 pe rezolutie 1280(full hd) si pe detalii high deci nare cum sa fie de la pc

plz ajutati-ma am cautat pe net am dat click dreapta compatibily run windows xp dar nu merge si acolo am vazut ca ziceau sa selectez windows xp sp2 sau sp3 dar nu-mi apare decat windows xp plzz ajutati-ma DAU FUNDA :X:X:X:X:X

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lucrul asta se intampla chiar si pe Windows 7 pe 64 biti. De fapt, orice Windows pe 64 biti. Pe Windows 7 am rezolvat la cineva cand i-am dat setat modul de compatibilitate pe un sistem de operare mai vechi(nu stiu daca si pe 32 biti). Am ales ori Vista SP2 ori XP SP3. Nu-mi mai amintesc. La XP ar trebui sa fie similar, dar nu prea ai ce alege!
Acum scuza-ma ca ma bag, dar e foarte pueril si prostesc din partea ta sa tii XP-ul, nu conteaza ca e pe 64 biti(ca sa citeasca doar 4 GB RAM, desi restul componentelor nu pot fi exploatate optim de un OS asa vechi), o versiune tare saraca si ghinionista de Windows, pe o configuratie hardware ca aia? straight face
Mare pacat sa ai un sistem asa bun pentru Windows 7, dar pentru ce? Doar ca sa joci CS...si culmea, ca nu-ti merge, na! Baga 7, copile! Merge sigur CS-ul pe Windows 7 pe 64 biti, daca alegi un compatibility mode pe XP SP3 din Windows 7, nu din XP!