| Marian_7587 a întrebat:

M-am certat cu fratele meu si am o mica problema a pus parola la administrator si mi-a lasat doar un profil fara privilegii si am gasit pe internet ca as putea intra in safe mode sa mai fac un profil, dar cand imi apare sa dau, nu se misca sagetile si nu pot selecta safe mode, nu stiti cum as putea sa rezolv, caci nici prin Run msconfing nu reusesc ca cere administrator, v-as ramane foarte indatorat! Funda+vot! Multumesc anticipat celor care ma ajuta!

4 răspunsuri:
| Hirako a răspuns:

1)Intra in Start->Run
2)La Run scrie "control userpasswords2" ( fara ghilimele )
3)Iti va aparea o fereastra cu toti utilizatorii PC-ului.Click pe Administrator si apoi pe " Reset Password ".
4)Scri ce parola vrei si gata happy

| Robertutzuu a răspuns:

1 Rogi pe cineva daca nu te descurci.
2 Poti reformata pc-u si sa pui u parola la dministrator.
3 Poti sa te inpaci cu fratitolaughing.
4 II zici parintilorlaughing.
Si eu am sora si m-am certat cu ea dar mai mult de 1 zi nu am stat suparat pe ea laughing.

| radu999 a răspuns:

Pai cand sa face botarea apesi f8( vezi sa fie activat cu office daca ai o tastatura performanta) dai pe sageata de jos pana selectezi safe mod si dupa aia apesi entar. dupa aia selectezi un cont te duci in control panel-user accounts-creat a new account -dai un nume -computer administrator-ok-dai dublu clic pe contul nou creat-creat a password-completezi ce iti cere-si apesi -creat a password. dai restart si gata

| Marian_7587 explică (pentru radu999):

Cum adica sa fie activat cu office?, deci eu am apasat F8 mi-a aparut safe mode si altele, si nu merg sagetile sa dau in sus pe el, si numai dupa ce apare imaginea cu windows merge tastatura, intelegi?, si ma gandeam ca poate pot sa fac sa fie pornita atunci cumva