| PlasMatic a întrebat:

Buna m-am gandit sa leg adaptorul digi tv happy acela care transforma televiziunea prin cablu in televizune digitala, acela humax digi+c, am luat si cablu rca audio video cu trei mufe rosu galben si alb l-am conectat in tv tunner, idea e in felu urmator, cand aapare sunet nu am semnal, cand apaare video nu am sunet sau nu am semnal deloc cateodata, sau winodws media center imi spune ir hardware not found. ziceti si voi o metoda cum pot rezolva aceeasta problema. dau funda happy multumesc

1 răspuns:
| MarianAsh a răspuns:

Am păţit ceva asemănător, problema a fost cauzată de cablul RCA, la a treia înlocuire am dat de unul ok. Tunerul meu are un convertor de la RCA la svideo si poate din cauza asta a fost mai pretenţios.