| anonim200130 a întrebat:

m-am logat pe facebook iar acum de fiecare data cand scriu pe google facebook si dau cautare intru pe facebook si de fiecare data id-ul si parola mea sunt salvate ..mai trebuie sa dau doar "conecteaza-te si intra..casuta cu "nu ma deconecta" nu este bifata ..ma putei ajuta?

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Depinde de ce browser de internet folosești.La toate se poat dezactiva aceasta funcție.
Dacă e vorba de porcăria de Google Chrome(cică rapid, dar nu este flexibil deloc, cel puțin pe Windows, că Chromium-ul din Linux este mult mai ok), atunci din setări /setări avansate debifiează setarea ce oferă browserului să salveze parolele.
La firefox navighewază în unelte/preferințe/securitate și debifează de acolo opțiunea de reținere parole pentru site-uri, si apoi șterge toate parolele salvate.
Succes

| HardCore7750 a răspuns:

Faci asta din setari avansate
Toate cele bune