| OsOcAr a întrebat:

m routerul zte zxdsl 831CII si vrau sa-mi deschid portulrile pentru un server Minecraft(25565) dar nu stiu ce trebuie de pus in protocol/aplication ( FTP SSH TELNET SMTP POP3 HTTP_Server HTTPS T.120 H.323 PPTP PCAnyWhere VNC ) care din ele? FUNDA FUUUUUNDAAA pentru cel mai bun raspuns!

1 răspuns:
| eandopuncttk a răspuns:

Ftp? ssh? (linuxul are ssh) nu cred ca ai sa reusesti.
trebuie sa vb cu provideru de internet. acele porturi sunt deschise de ei din servere... dar cred ca o sa te coste banuti in plus la factura.