| CristinaBobar a întrebat:

Buna! Ma ajuta cineva cu locatia dupa acest ip? Programe sunt pe net dar nu au precizie, poate stiti ceva mai avansat.
2a02:2f08:4e03:d900:fb98:9785:2ea:e5ed

5 răspunsuri:
| DenisIonut01 a răspuns:

Calea martiriilor nr 5, judet maiami tara Spania. aici este locatia exacta

suntserios
| suntserios a răspuns:

Logic că nu au precizie. Doar nu te aștepți să îți zică cineva adresa fixa pe baza ip ului nu?

| doctorandus a răspuns:

Locatiile foarte precise nu le au decat Google si Apple, iar ca sa ai acces la ele costa.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Sau providerul RCS/RDS, dar nu dezvaluie adresa decat cu mandat.

| doctorandus a răspuns:

De exemplu, de curiozitate am cautat geolocatia IP-ului meu. Da alt oras, din alta provincie, dar aceeasi tara (fata de unde stau eu acum).