| Sebastian_Gheorghe_1986 a întrebat:

Buna ma poate ajuta cineva si pe mine?!
Am un Acer model mai vechi cu windows xp media center si doresc sa imi instalez windows 7 ultimate. Oare as putea sa il instalez? Daca da imi pote explica cineva cum? Daca pot sa il descarc gratis de pe ce site sa il iau. Trebuie sa il instalez pe stick, cum sa il instalez. Deci in mare parte toti pasi care trebuie sa ai urmez.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce caracteristici are laptopul tau?
Ma intereseaza: procesor, memorie RAm si placa video!

In functie de astea iti pot spune daca merge sau nu windows 7 pe laptopul tau.

(foloseste functia -> Raspunde din dreptul raspunsului. Vezi foto: http://i.imgur.com/N3Prx.jpg )

| lpavel a răspuns:

Binenteles ca se poate!
Iata aici un link de unde il poti descarca :
http://www.latestuploads.com/......0-iso.html
Mai descarci power iso, il instalezi iar cu ajutorul lui vei putea sa scrii windows-ul descarcat pe un dvd, apoi instalezi windows-ul de pe dvd-ul facut, iar dupa instalare va mai trebui sa descarci :windows 7 Loader, ca sa activeze windows-ul, altfel dupa 30 de zile va expira!
Deocamdata instaleaza windows iar cand esti gata si nu reusesti sa gasesti activatorul mai pune aici o intrebare si sigur te va ajuta cineva! Bafta!