| anonim_4396 a întrebat:

Ma poate ajuta si pe mine cineva cu urmatoarea problema?:astazi la scoala am schimbat cardul meu de memorie(de 2GB) cu al unui prieten(de 4GB) iar acum telefonul nu mai citeste cardul meu, imi tot zice ca nu e formatat si am incercat sa il formatez dar nu imi da voie...nici din telefon nu il pot fomata nici din PC si nu stiu ce sa mai fac...va rog sa ma ajutati daca puteti pls help!

3 răspunsuri:
| viktorxxx a răspuns:

Incearca un restart la telefon

| alecx4music a răspuns:

Incearca cu un program de repartitionat.
Paragon partition manager ar fi unu...
Sau incearca sa trimiti niste date pe el. Deci baga-l in telefon si incearca sa il conectezi cu ajutorul softului de la telefon. Daca e Nokia descarca dupa net Nokia PC suite si il conectezi prin PC Suite apoi incerci sa copiezi ceva pe el. Sau ii dai ex: F:\Memory Card...
Si apoi incerci din nou sa il formatezi. Probabil are un bad pe el sau o eroare de scriere. Se intampla cand il scoti fara sa ii opresti transferul de date intre card si telefon.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

POsibil sa il fi fie blocat cam greu sa ii mai faci ceva in cazul asta...