| Gionell a întrebat:

ma puteti ajuta va rog? am un Nokia n97 si nu am cablu de date la el insa am card cu tot cu adapter si cu ajutorul lui vreau sa mut pozele din telefon in pc insa nu are nici o obtiune "move to." sau ceva de genu. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Daca datele sunt salvate in card, se pot transfera punand cardul intr-un cititor de card si pus cititorul in port usb ( cititor card simplu 10 ron, o chinezarie dar functioneaza ) daca datele sunt salvate in telefon, ghinion! nu pot fimutate pe card si este nevoie de cablul de date! de aceeas problema m-am lovit si eu cu n97 dar eu am avut cablu si am rezolvat problema!

2 răspunsuri:
| KatyyLWA a răspuns:

Daca ai bagat adapter-ul in calculator cu tot cu card in el e simplu. Mergi in My Computer si intri in E sau F[nu stiu in care pentru ca nu folosesc]. Acolo vei avea toate fisierele de pe card.

Decat selectezi pozele apoi le tragi cu click stanga sau copy+paste pe desktop ori in alt folder.

| Atat_TeuTza_Sy_1995 a răspuns:

Si eu am un Samsung si tot cu card dar nu stiu cum.