| umbra09 a întrebat:

ieri am remarcat faptul ca mi-a fost furat telefonul mobil, am fost la petrecerea unui prieten am beut cam mult si m-am trezit la spital fara telefonul mobil, prieteni la care am fost au zis ca la ei nu este..., acum nu stiu ce sa cred in ori ce caz mi-a fost furat pentru ca din buzunar nu avea cum sa imi cada
Cum il pot recupera? telefonul era cu android am factura, cutia telefonului, Cod-ul IMEI, telefonul este luat la prelungire de abonament.

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Telefonul se poate găsi, de către cei de la Poliţie sau de Operatorul de telefonie, dacă îşi dau interesul ( ceea ce NU prea cred )...

Se poate depista prin GPS, mai ales dacă aveai instalat pe telefon o aplicaţie de detecţie prin GPS.

Există aplicaţii pentru localizarea telefonului ( poţi încerca cu una dintre acestea ) - vezi linkul :
http://localizare-telefon.webs.com/

http://www.mologogo.com/

http://boostapps.com/apps/locatea/

http://www.videotutorial.ro/? p=8374

http://www.giz.ro/......obil-3779/

Toate cele bune.

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Uite rezolvarea: papa telefon, si e viitor nu te mai imbata ca un bou.
Pentru ca politia nu o sa iti caute telefonul dupa imei decat daca e o situatie speciala, gen un atac cu bomba ce e legat de acel telefon. Poate doar sa invervina cei de unde ai luat telefonul. Iar aplicatiile de localizare is fix pix(inutile).

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Fa o reclamatie in scris la politie. S-ar putea sa nu ti-o primeasca ca sunt puturosi dar fa si pe e-mail. Daca nu-ti raspund in 30 zile poti sa scrii la inspectoratul general al politiei si apoi la minister. Mai sigur este s-o trimiti prin posta la politia locala, cu confirmare de raspuns.

| K0sti a răspuns:

Pai daca ai "beut"!

| johnnny123 a răspuns:

Oare nu ar trebui sa te ingrijoreze mai mult faptul ca ai baut pana cand te-ai trezit la spital decat ca ti-ai pierdut telefonul mobil?

| Irinelp a răspuns:

Salut poate l-ai pierdut si nu iti mai aduci aminte fiind sub influenta alcoolului, sau ti-lau furat prietenii tai dar nu sunt prosti sa iti spuna si atunci nu se mai numesc prieteni, pentru ca prieteni nu te fura.

| Seby271995 a răspuns:

2 modalitaţi ai:
1.Mergi la poliţie şi ţi-l poate identifica
2.îl declari pierdut îţi inchide abonamentu pentru a nu-ţi face cost şi plăteşti suma telefonului dar până acolo ia totul pas cu pas la ce îţi aminteşti şi mai întreabă din prieteni dacă te-au văzut cu el cu cine ai vorbit pe unde...