| florymee12 a întrebat:

Mi s-a furat un iphone 6 si nu aveam icloud. am sunat politia dar nu se va ocupa acum de caz. ce sanse mai am sa il am inapoi? am codul ala imei. dar acesta nu mai e valabil daca telefonul este resoftat. hotii ar putea face asta fara acte si toate cele? ajutor pls

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca aveai cont diferenta e ca respectivul nu il putea vinde cu 2500 lei ci doar cu 600 lei sh. Ca politia oricum nu se ocupa de caz. Si imei-ul nu poate sa fie schimbat la iphone, asa ca nu asta e problema. Problema e politia care nu isi face treaba si nu si-a facut-o niciodata, care e pusa acolo ca sa ii apere pe cei de sus sau pe marii smecheri.

| gelu1970 a răspuns:

Cand ai primit telefonul trebuia sa fie primul lucru ce facut: sa il configurezi si sa creezi conturile necesare.
sansele sunt infime. imi pare rau ca iti spun asta.
insa intotdeauna exista acel procent minim de noroc. iti doresc sa il ai.