| SheWasHere a întrebat:

Buna!
Mi-am achizitionat recent un Acer S500 pe care l-am dotat cu un micro SD de 8GB. Am instalat o aplicatie (App Mgr III) care ar trebui sa-mi permita sa trec aplicatiile din memoria telefonului pe cardul de memorie sau invers.
Problema este ca aceasta aplicatie nu imi recunoaste cardul de memorie. Am incercat sa-l introduc de mai multe ori insa tot nu il citeste.
In telefon, la setari, apare cardul insa nu am posibilitatea de a alege sa descarc noile aplicatii pe el (sau nu vad eu acea optiune).

Ce imi doresc eu este sa pot descarca noile aplicatii pe cardul de memorie. Asadar, ce e de facut?

2 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Aplicatiile pe care le descarci nu ai cum sa le descarci direct pe Cardul SD ele automat se descarca in memoria telefonului pe card poti doar sa le instalezi sau sa le transferi ininstalatiile

| FsH a răspuns:

Folii si Huse pentru smartphone, inclusiv pentru Acer Cloudmobile S500 gasesti aici : http://www.foliisihuse.ro/ro/71-acer-cloudmobile-s500