| VladStefan98 a întrebat:

Cum pot sa transfer aplicatiile din memoria telefonului pe cardul micro sd? Am un Samsung Galaxy S3 mini si cand intru in manager de aplicatii si selectez o aplicatie nu apare nimic de genul " Muta pe Cardul SD ".

Răspuns Câştigător
| xBest a răspuns:

Am intrebat si eu asta pe la toti operatori Orange Vodafone cosmote. Dar am primit acelasi raspus de la toti " Din pacate pe Samsung galaxy s3 si s3 mini jocurile si aplicatiile nu pot fii mutate pe un card micro sd

5 răspunsuri:
| ExpertCompanyGroup a răspuns:

Daca la setari=>Aplicatii=>Muta ep card SD nu poti sa dai, atunci incearca sa faci update la telefon prin Samsung KIES. Ar trebui sa iti apara. Din pacate aia este cea mai sigura metoda.

| VladStefan98 explică (pentru ExpertCompanyGroup):

Nu gasesc aplicatia. Am 11 ani deci nu prea ma descurc.

| VladStefan98 explică (pentru VladStefan98):

Si nici nu sunt acasa.

| ExpertCompanyGroup a răspuns (pentru VladStefan98):

Daca nu gasesti butonul "Moce to SD Card" atunci din pacate Galaxy S3 Mini nu are optiunea respectiva incorporata. Incearca cu Samsung KIES sa muti, dar nu-i sigur ca o sa mai functioneze aplicatiile mutate. Dezinstaleaza si reinstaleaza alegand cardul SD este inca o metoda ce poti sa inerci.

| Frasinoi_Paul_Bogdan_1992 a răspuns (pentru ExpertCompanyGroup):

Deci am si eu aceeasi problema, deci am dezinstalat o aplicatie si cand o reinstalez unde selectez cardul SD? Ma poti ajuta te rog? happy