| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, mi-am achiziționat un hard disk extern ca nu mai am memorie in c si vreau sa îmi instalez niste aplicatii pe el, dar când le instalez dau eroare, dar daca le instalez pe c îmi merg. Ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Hard disk-ul extern nu rezolva problema spatiului de pe C:, fiindca este facut pentru stocare de siguranta de date.
Problema spatiului pe C: se rezolva eliberandu-l de fisierele personale, pe care le mutam pe uratoarele partitii (D:, E:, F:, etc. ), eventual schimband si marundu-i marimea partitiei.
In cazuri extreme, se poate monta inca un hard disk pentru stocarea datelor, iar actualul hard disk se va lasa doar pentru partitia C:, care va ocupa intregul disc.