| AgainandAgain a întrebat:

Buna mi-am conectat laptopu cu tv lcd prin cablu VGA imaginea imi apare pe tv dar cand pun muzica pe laptop, se aude pe laptop si as vrea sa se auda doar pe tv

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Așa prin mufă vga nu prea ai cum dar poți în schimb să amplifici sunetul cu un home cinema sau un amplificator și să pui boxele lângă tv.Succes

| CataC a răspuns:

Salut
Mufa VGA transmite doar imaginea, nu si sunetul, nu ai cum muta si sonorul la tv.
DAca ai mufa HDMI pe laptop cumpara cablu HDMI si leaga'l asa la TV.
Daca nu, grija la urmatorul laptop, sa aiba HDMI.
Bafta

| Alex_Dalex_1990 a răspuns:

Ca sa se auda doar pe tv iti trebuie un cablu jack pe care sa il conectezi la placa de sunet a laptopului(iesirea pentru boxe) si tv(intrarea de langa vga)