| Annaa a întrebat:

mi-am cumparat acum cateva zile un Samsung Corby si mi s-a desprins folia protectoare de pe ecran. Ce as putea face ca ecranul meu sa nu se zgarie? As putea lipi ceva pe el? Inafara de faptul ca tin telefonul in husa. Mersi!

Răspuns Câştigător
| Mythos a răspuns:

Da. O folie protectoare similara cu originala care s-a deslipit este singura optiune decenta pentru a-ti putea pastra display-ul fara zgarieturi. Se achiztioneaza de obicei cate doua, iar vanzatorul iti ofera montajul gratuit (asta include pe langa o aplicare decenta fara valuri si/sau bule de aer care sa duca la dezlipire si curatarea display-ului cu alcool tehnic). Eu am aplicat o astfel de folie protectoare pe telefonul meu deja de 8 luni si e perfect.

8 răspunsuri:
| Jessica a răspuns:

Buna am si eu Samsung Corby. Trebuie sa fii foarte atenta cu el sa nu il scapi. Doar asa se poate zgaria. Telefoanele touch screen sunt foarte sensibile.

| Yumitsu a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=kbP7K-rMh7U incerca asa. dar ai grija cum umbli cu apa. eu n-am incercat asa ca daca nu sunt vinovata daca se intampla ceva :))

| andrey910 a răspuns:

Se gasesc foli protectoare in magazinele de telefoane.

| mika a răspuns:

Am si eu telefon dina sta pe roz:X:X:X si eu am dezlipit tipla aia, si am fost la ornge la sediu si am cumparat alta am dat 10 roni happy mult da se meritatongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, gasesti folii protectoare la magazinele Orange/cosmote/Vodafone/gsm. pana in 10 lei.

| Essence a răspuns:

Ai mare grija cum umbli cu el ca nu cumva sa il scapi, sau situatii asemanatoare(sa nu il zgarii).
si mie mi s-a desprins folia protectoare, asa ca am fost la magazinul de unde mi-am luat telefonul si am cerut alta folie.

ia-ti alta, cea mai sigura cale.
take care.

| Ðida a răspuns:

Ai putea cumpara alta folie protectoare. Cred ca sunt seturi cu 3 sau mai multe folii...Cred ca se gasesc in orice magazin, dar mai bine ai cauta in magazinele in care se vand telefoane sau accesorii, etc. kiss

| EllenaStefania a răspuns:

Ii mai poti cumpara o folie ...asa este recomandat :d dar merge si fara folie... daca umbli finut pe elwinking succes