| AnOnImUl321123 a întrebat:

mi-am cumparat un card de memorie de 16 GB. Cum fac sa mut aplicatiile din telefon in cardul de memorie? Nu ma lasa sa fac nici o poza fiindca nu mai am spatiu in telefon si nu stiu cum sa mut tor in card. Am telefon HTC Desire 516. Multumesc, funda! big grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun din ce imi amintesc cum faceam eu la telefoanele cu Android: intri in Aplicatii, la Setari, dupa care dai pe aplicatiile downloadate de pe Google Play si vezi ca undeva scrie Muta in Card SD sau ceva asemanator. Cat despre poze... aici chiar nu am destula imaginatie incat sa-ti spun cum sa faci. Poti sa le descarci pe calculator si sa le lasi acolo, ca oricum faci altele si se vor stoca pe card.

| mysterious1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai adaugi aici ca doar pozele care se faci cu camera din fabrica se vor stoca pe card, dar poti sa le muti pe cele ulterior si pe restul pe Card.(doar cele facute cu camera din fabrica!)