| XD_Bianca_1993 a întrebat:

Azi mi-am cumparat un card de memorie pentru telefon, cardul este de 4 giga. Am incerca sa instalez aplicatii si nu reusesc. O prietena mi-a spus ca toate aplicatiile care le am trebuie sa le trimit pe card si nu stiu cum. Pute-ti sa imi spuneti cum trimit aplicatiile? Va rog frumos!

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

Nu toate aplicatiile se pot trimite pe card, insa multe dintre ele se pot trimite pe card.
Depinde si de modelul telefonului si de varianta androidului instalata pe telefon.

Exemplu: se merge la "Setari", "General", "Manager de aplicatii", "Descarcat", apoi se intra pe fiecare aplicatie si se da "Mutare pe cardul SD"

Se mai poate merge asa:
"Setari", "General", "Manager de aplicatii", "Cartela SD", apoi se intra pe fiecare aplicatie si se da "Mutare pe cardul SD"
Daca se merge pe varianta cu "Cartela SD", se vede din lista cu aplicatii care sunt deja mutate pe card - apar bifate.
Daca se doreste mutarea inapoi in telefon, se alege "Mutare in spatiul de stocare de pe dispozitiv"

============================
Alta varianta de Android:
Setari - Toate setarile - Aplicatii - Descarcate - si aici se intra pe fiecare aplicatie si se alege "Mutare la card SD"

Daca se doreste revenirea la stocarea interna se alege "Mutare la Stocare interna".
Se mai poate merge asa:
Setari - Toate setarile - Aplicatii - Card SD - si aici se intra pe fiecare aplicatie si se alege "Mutare la card SD"
In "Aplicatii - Card SD", aplicatiile care sunt deja mutate pe cardul SD apar bifate.
============================

Mai sunt si alte metode de mutare a aplicatiilor pe cardul SD, in functie de Android.
http://playtech.ro/......-ulterior/