| greenie a întrebat:

Mi-am cumparat un card sd de 32 de gb si cand l-am introdus in tableta imi scrie The card is damaged,e nou nout,nu stiu ce sa fac cu el, e functionabil? Cine ma poate ajuta? Dau funda

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SD cardurile mai mari de 8 giga se formateaza in format NTFS. Bagi cardul intr-un laptop dai clic dreapta pe el si apoi format. Apoi alegi formatul NTFS si dai start.

| theodorafemme2001 a răspuns:

Nu este bun. Poate este si prea mare fata de cel pe care il accepta tableta. Funda?

| Cristi9025 a răspuns:

Are o zgarietura. Am patit si eu o data. Trebuie sa iti cumperi alt card sd ca pe ala nu il mai poti folosi.

Răspuns utilizator avertizat