| DaRyUsS a întrebat:

Buna mi-am cumparat un telefon acum cativa ani de la Altex, pe care l-am inlocuit anul trecut cu un Samsung Galaxy s3 Neo, primul telefon fiind stricat si nu s-a mai putut face nimic la el. Iar acum s-a stricat si actualul telefon. Oare o sa imi inlocuiasca si acest telefon, sau se poate inlocui doar o data?

Răspuns Câştigător
| Ana9999 a răspuns:

Daca ai primit acel telefon ca inlocuire, respectivul are in mod normal o garantie de 24 de luni de la data primirii, verifica valabilitatea garantiei telefonului si contacteaza-i pentru trimiterea lui in service in cazul in care mai este valabila. Nu conteaza ce si cat ti s-a inlocuit, in functie de ce probleme exista, va fi reparat, inlocuit sau vei primi banii inapoi, indiferent ca este vorba despre un produs cumparat sau un inlocuitor.

| Ana9999 a răspuns (pentru Ana9999):

Aici ai mai multe detalii despre garantie http://www.samsung.com/ro/support/warranty/

1 răspuns: