| Mitrofan_Adrian_1999 a întrebat:

Azi mi-am spart sticla la telefon... Un Samsung A3 2016 și as vrea sa știu dacă trebuie înlocuit display-ul la el sau se poate înlocui doar geamul!

7 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca display-ul nu este avariat, se poate schimba doar sticla dar trebuie sa stii ca nu o sa se mai vada la fel, o sa se cunoasca ca a fost schimbata sticla.

| cliviuv a răspuns (pentru Intruder19):

Intr-adevar, conteaza foarte mult calitatea sticlei, eu am schimbat la al meu si e perfect ca inainte (iphone 6s). Daca ai avut o experienta neplacuta la un service poti incerca un service mai profesional. Vezi link mai jos.

| Tatoo_Mar_1992 a răspuns (pentru Intruder19):

Ai rezolvat ceva cu sticla la a3? ca vreau sa mi.o schimb si eu. am gasit pe net dar nu stiu daca sunt bune...

Bula
| Bula a răspuns:

Un meserias bun stie sa schimbe doar sticla.
Un utilizator destept foloseste folie protectoare de sticla + husa si scapa de cheltuieli inutile in plus, cand scapa telefonul...

| 17Ioana a răspuns:

Se poate schimba doar sticla, insa pe piata sunt produse de slaba calitate, geamul o sa se zgarie mai usor si poti avea surpriza, ca in timp, geamul sa se dezlipeasca.

| cliviuv a răspuns:

In mod normal se inlocuieste ansamblul complet. Din fabrica Geamul sau touchscreenul impreuna cu display-ul vin lipite.
Totusi sunt firme la care poti apela si iti schimba doar geamul.
Una pe care ti-k recomand sunt cei de la repargo.
Completezi formularul, vin la tine si in 48 ore ti-l aduc reparat, il verifici si platesti daca torul e ok. Nu se plateste decat costul reparatiei fara taxe de transport. Ai aici un link direct. Spres sa te fi ajutat: http://www.repargo.ro/schimbare-geam-samsung-galaxy-a3-2016.html

| petrica012 a răspuns:

Doar sticla o schimbi