| SoxSava a întrebat:

Mi-am cumparat un telefon nou destul de scump, toate bune si frumoase, il desigilez si bag cartela in el ( e cu cheita ) nu merge ma tot chinui si nu stiam ce sa fac, ma gandeam ca e stricat. Asa ca m-am hotarat sa citesc manualul, pe urma citesc in manual ca trebuia restaratat ( stans si reaprins ) dar eu l-am resetat din fabrica ca un prost. Mi s-a spus ca resetarea din fabrica a unui telefon nou afecteaza software-ul si nu stiu ce. Vreau doar sa stiu daca acest lucru are vreun efect neplacut asupra performanteti telefonului sau daca afecteaza cumva.

3 răspunsuri:
| Air4 a răspuns:

Cheita e prea groasa sau putina putina putina stramba de abia se vede
Funda?

| KlibrDM a răspuns:

Nu, nu afecteaza cu nimic resetarea din fabrica, din contra, daca ajungi la un moment dat cu telefonul sa fie plin de junk, sa nu mai ai spatiu si sa mearga greu, poti linistit sa-i dai o resetare de fabrica.

| Robert_Mocanu_1996 a răspuns:

O resoftare nu are efecte negative asupra telefonului tau. si probabil comparimentul pentru cartela este defect. acest lucru se poate rezolva cu garantia sau la un service autorizat pentru o suma destul de mica de bani! FUNDA?