| denyya16 a întrebat:

E normal sa faci resetarea din fabrica a telefonului si dupa sa observi ca memoria este mai ocupata decat era inainte de aceasta resetare? Nu este primul telefon la care am problema asta si nu știu ce fac greșit

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cand instalezi aplicatii pe telefon si acumulezi poze multe este nromal ca memoria telefonului sa se incarce, de aceea ti se intampla asta.
Reseteaza telefonul si nu mai instala nici un fel de aplicatie, sa vezi ce usor si rapid va merge telefonul!

| StoicAnalysis a răspuns:

Dezinstaleaza toate aplicatiile pe care nu le folosesti.

| literallythesamebruh a răspuns:

Depinde. Ce telefon e? Probabil când l-ai luat ai șters ceva bloatware cu care vine telefonul, iar în urma resetării bloatware-ul s-a restabilit.