| Cristi72992859 a întrebat:

Buna, mi-am instalat Google Classroom pe laptop si nu stiu de ce ma tot deconectaza de fiecare data cand intru in aplicatie. De fiecare data cand intru ma pune sa imi aleg contul. Pe Google, Youtube si celelalte servicii ramane contul meu personal dar aici ma pune sa aleg contul. Imi puteti da niste recomandari?

1 răspuns:
| anonimg a răspuns:

Solutia ar fi sa dai "remove" din laptop la celelalte conturi care iti apar atunci cand intri pe classroom. Sau din setari contului tau de classroom.
Dar faci asta numai daca le stii si parolele acestor conturi, pentru ca atunci cand vei avea nevoie de ele sa le poti folosi.

De obicei, tot ce tine de google iti apare pe orice platforma creata de google. Si classroom este facuta de google.