| victoria_8973 a întrebat:

Mi-am instalat nu demult Photoshop CS3 (pana acum aveam trial version). Cand pentru prima data m-am folosit de el imaginile editate de mine se puteau salva in format JPEG, acum se salveaza doar in format PSD, PDD, DCM, DC3, tif, tiff, DIC. M-ati putea juta sa le salvez in format JPEG? mersi.

Răspuns Câştigător
| pisika a răspuns:

Cum nu merge salvat in JPEG?
salveaza in alt format de exemplu Photoshop (adica PSD, PDD), cand il deschizi din nou in PS mergi la : file->save as-> si poti din nou alege formatul dorit, de aceasta data trebuie sa mearga.trebuie. big grin
succes!

5 răspunsuri:
kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Si acum le poti salva in format jpeg. Mergi la file>save as>nume (numele care vrei sa i-l dai la poza) si selectezi de dedesubt format type:jpeg. Succes!

| spillux a răspuns:

Foarte simplu: se pare ca tu editezi si adaugi continut acelor imagini si din acest motiv nu le mai poti salva in JPG. Daca esti multumita de rezultatul final te duci la Edit, Flatten Image, comanda care iti ingheata imaginile intr-una singura si o poti salva in JPG. Incearca sa salvezi cu Save as, si cauta formatul JPG. Se poate salva in JPG si din Save as, doar ca atunci cand vrei sa faci salvarea vei fi avertizata ca ceva nu e in ordine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai trebuie sa vezi ca ai mai multe optiuni de salvare si la fiecare se expandeaza lista cu tipurile de formate posibile. Ia-le pe rind optiunile alea si o sa vezi in listele lor cu formatele acceptate, in care iti apare si formatul JPG.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da te pot ajuta(cel putin eu asa fac) dupa ce ai terminat de editat poza te duci la "open" apoi dai click pe "save as" si de acolo iti poti alege format jpg sau cum vrei tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna am si eu o solutie... te duci la file - new- si la color mode in loc de 16 bit dai 8 bit eu asa am facut si a mers