| 0PopaPorno a întrebat:

Mi-am instalat un joc goat simulator 2014 pe 32 bit. Eu am 4 gb ram si imi merge in reluare, abia se misca. E prea putin 4 gb? Nu prea cred...Help big grin

10 răspunsuri:
| vangaelis a răspuns:

Probabil ca jocul este prost optimizat.
Sau ai vreo versiune de net framework mai slaba, ori ai sistemul de operare XP, ori driverele placii video neactualizate...suunt mai multe posibilitati. Nu ai dat detalii suficiente.

| AlexL28 a răspuns (pentru vangaelis):

Ai mare drepatate, mie nu imi mergea deloc gta iv(original), dar dupa ce am upgradat driverul la placa video si am instalat un alt patch la joc a mers foarte bine, sa upgradezi placa video intra pe siteul lor oficial, nVIDIA sau ramd sau Intel, in functie de fabricant

| 0PopaPorno explică (pentru AlexL28):

Deci am intrat pe site nVIDIA dar stii ca apar tarile alea si nu e Romania pe nicaieri, ce fac mai departe?

| AlexL28 a răspuns (pentru 0PopaPorno):

Http://www.nvidia.co.uk/Download/index.aspx?lang=en-uk
aici completeaza cu datele tale si vezi daca e vreun driver disponibil, la limba lasa engleza

| sltlp a răspuns (pentru 0PopaPorno):

Nici nu e nevoie sa alegi Romania. Alege UK. Sau intra aici sa iei drivere daca ai nVIDIA: http://www.geforce.com/drivers

| AlexL28 a răspuns:

Ramul nu e tot, conteaza si procesorul si placa video, plus ca degeaba ai tu 4 gb ram daca windows e pe 32 bit, atunci nu poate folosi decat vreo 3, deschide my computer, da click dreapta undeva unde e liber in fereastra, da pe properties si acolo iti va arata cat ram ai disponibil(asa e pe win 7 cel putin)

| BlacK_8915 a răspuns:

Intra in setari si da rezolutia de pe HIGH pe LOW sau MEDIU si s-ar putea sa mearga!

Numai bine, PACE!

| alinike2 a răspuns:

Asa imi facea si mie jocul ala. La optiuni> advanced ai acolo setarile pentru. detalii, Gen iarba si alea. Si o sa iti mearga bine big grin

| xcamaradx a răspuns:

Intra pe iobit si downloadeaza driver booster si razer game booster.Iti trebuie si https://www.malwarebytes.org/ sa faci curat.Asta ar fi. Daca mai ai probleme revino cu detalii-ce windows si ce placa ai.

| Avasilichioaei_Denis_1990 a răspuns:

Salut! 4 gb e foarte bine, pentru ca jocul are doar 1 gb. Depinde. Eu am pus Farming simulator 2013 si tot in reluare imi mergea si l-am sters, cu toate ca aveam destula memorie. Vezi si tu ce poti sa faci. Incearca sa stergi jocul, iar apoi sa il descarci si sa il instalezi din nou. Poti sa te iei dupa acest videoclip: https://www.youtube.com/watch?v=80cEONec0gI Funda?