| Kioko9 a întrebat:

Mi-am reintalat recent windows-ul ( windows7 ) si nu pot instala imprimanta Canon Pixma MP220, pc-ul nu-mi citeste CD-ul. Mentionez ca pana sa-mi reinstalez windows-ul aveam tot windows 7 si functiona.
Dau funda celui care ma ajuta sa rezolv problema.
Multumesc, o zi buna

Răspuns Câştigător
| supermdmario a răspuns:

Exact,mergi pe situl producatorului imprimantei si cauta driverul.sau,conecteaza imprimanta la pc si, fa o cautare de actualizari cu windows update.o sa gaseasca automat toate driverele dispozitivelor conectate la pc in momentul respectiv

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Kioko9 instaleaza teamviewer si iti instalez Driver Genius. e un program bun dar nu e free. cu el iti gasesti toate driverele necesare caci e foarte probabil sa le ai neinstalate. cat despre imprimanta, aici gasesti driverele necesare, insa alege cel optim. nu stiu ce windows ai: de 64 sau de 32 bit.
http://www.canon.es/......MP220.aspx

| kissbacau a răspuns:

Singura problema e de la DWD-R / CD-R. incearca sa cauti pe net solutia cu modelul tau. driverul

| macsimdan a răspuns:

Trebuie sa instalezi toate driverele pc-ului, CD-urile alea pe care le-ai primit cand ai cumparat calculatorul.

| eulovici a răspuns:

Te pot ajuta eu, dar trebuie sa intru la tine in calculator.