| anonim0006 a întrebat:

Mi-am schimbat toate componentele la pc in afara de unitatea optica GSA-H10N.Cateva componente sunt:placa de baza MSI B85M-E33, Intel® Core™ i3-4160,Memorie Kingston HyperX Fury White 4GB 1600 mhz.Este compatibila unitatea optica cu sistemul?(Cred ca unitatea optica care conector ide, nu sunt sigur)

4 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Nu ai ce sa mai faci cu ide in ziua de azi.

| lpavel a răspuns:

Daca cablurile le poti conecta atunci e bine, adica compatibil daca nu, NU!
La astea depind numai cablurile nimic altceva! Bafta!

| dannyel86 a răspuns:

GSA-H10N are interfata IDE, iar placa are SATA. Asadar, daca nu folosesti un adaptor IDE-SATA, unitatea ta optica nu se poate conecta la placa de baza.

| LisaLeo a răspuns:

Intreaba pe un expert.