| anonim_4396 a întrebat:

mi-ati putea recomanda un calculator pana in 640 RON?
sa fie cel putin 2.7Ghz dual core preferabil AMD nou sau second hand(fara monitor sau periferice)

multamhappy

6 răspunsuri:
| skama18 a răspuns:

Intra pe it-sh.ro.si sunt pc uri bune la preturi mici

| benny a răspuns:

Nou nu gasesti la pretul asta, dar vechi gasesti pe okazii.ro sau poti sa il faci tu din bucati

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La pretul asta nu cred ca o sa gasesti ce vrei. Mai bine mareste bugetul sau roaga pe taicatu sa te ajute.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca tot venind vorba de specs. Eu mi-am luat (bine eu mi-am luat laptop nu pc da ieftin) la 18 mil Dual core amd 1. 9ghz a3300m cu doua placi amd 6480g si 4 giga

| Merlon a răspuns:

Calculatorul meu:
2.6 GHz, 1 GB ram, 1 GB placa video si am dat pe el 1100 RON, dar acum costa cam vreo 800 sau 900 de RON, deci nu iti lua o prostie de calculator si ia-ti unul bun, dar iti dau un sfat:
IATIL DIN BUCATELE adica:
Sa nu fie toate incorporate ca acel calculator nu a sa te tina mai mult de 2 ani big grin

| skama18 a răspuns (pentru Merlon):

Dc sa nu tina ma? eu am un Intel dual core 2.8gh. 4 gb ram. video 512 onboard.are 5 ani