| valeriospinachi a întrebat:

nu demult mi-am cumparat un telefon P5Qmax.unii prieteni imi zic ca e china,,, dar eu le zic ca e made in Romania. ce ziceti e made in Romania sau china?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Se pare ca inca se discuta vechiul subiect Allview e China sau e Romania?
Ca sa te lamuresti complet uite raspunsul la intrebarea ta:
Allview nu este o firma producatoare de telefoane este pur si simplu un Brand ce apartine lui Prigoana, la randul sau cumpara telefoane din China si pentru un pret de 5euro in plus chinezi ii scriu Allview pe telefon ca si cum ei l-ar produce insa nu este asa.
Asa ca prieteni tai au dreptate telefonul tau este fabricat in China, insa asta nu e un motiv de ingrijorare pentru ca majoritatea telefoanelor sunt fabricate in China!

5 răspunsuri:
| LTAA a răspuns:

Sunt facute in China, apoi cumparate de AllWiew si redenumite, la baza cred ca sunt ZTE (adica chinezarii)!

| RobertGaming a răspuns:

Pai nu scrie pe el unde e asamblat si chestiile astea? Uita-te pe spatele lui sau cautal trebuie sa, scrie pe acolo ca depinde poate fi in China poate fi in Romania. Funda?

| valeriospinachi explică (pentru RobertGaming):

E scris made in Romania produs allviev. scrie powered in EU assambled in P.R.C.importer S.C visual fan S.R.L.61 brazilor street, Brasov, Romania

| stefaneugen1999 a răspuns:

Firma adevarata se numeste gionee! Intra pe google si cauta...

| Savin_Oana_1994 a răspuns:

N-am auzit niciodata de telefonul asta. Presupun ca e made in China. Daca stau bine si ma gandesc cam toate telefoanele sunt din China.