| Georgiana_Dumitru_1990 a întrebat:

.nu mai am arond la tastatura dupa ce mi-am schimbat windows-ul normal ar trebui sa fie la 2 plus shift...dar nu merge sunt ghilimelele si pe tastatura scrie ca el este la v dar nu-i adevarar stiti ce trebuie sa fac un baiat a intrat la setari undeva in PC dar nu mai stiu unde si mi-a mers sa scriu de la 2 dar dupa o ora nu mai mergea

Răspuns Câştigător
| ChipDE a răspuns:

Apasa mai intai Alt+Shift, apoi Shift+2 pentru ca tu ai ales limba gresit atunci cand ai reinstalat windowsul sau in coltul din dreapta jos ai acolo sa alegi limbile, alege limba Engl intl. sau du-te la start si schimba de acolo limba la Languages and regions, dar daca folosesti prima varianta care ti-am dat-o eu sigur reusesti, dar asta trebuie sa faci de fiecare data cand ai problema asta, iar optiunea asta Alt+Shit iti schimba tastatura dupa modul Engl Intl.

| Georgiana_Dumitru_1990 explică (pentru ChipDE):

Mersi muult

| ChipDE a răspuns (pentru Georgiana_Dumitru_1990):

Cu cea mai mare placere happy

4 răspunsuri:
| Mymiii a răspuns:

Foloseste On-Screen Keyboard. Intri la Start, dupa la All Programs, dupa la Accessories si Accessibility.

| RazviKO a răspuns:

Ai avut setat pe ceva limba... iar daca iti arată că e pe " v " încearcă să apeși " Alt + v ". Răspunsul lui ChipDE e mai bun happy dacă vrei să rezolvi problema fă cum ți-a zis elwinking