| Spike_Tiberyu_1991 a întrebat:

Local disk C imi este aproape plin mai am loc liber doar 220 mb
Dar nu am instalat nimic doar mai descarc imagini, muzica...
Am sters tot din cele 2 tempuri, din my documents, si am dat disc cleanup.dar am mai castigat 100 mb iar peste 2 zile la fel.
am m-ai facut tot asa dar nu castig spatiu liber, doar putin si in cateva zile ie la loc.
In control panel / add or remove programs sunt niste programe -
microsoft.NET Framework 3.0 Service Pack 2 microsoft.NET Framework 2.0 Service Pack 2
microsoft.NET Framework 3.5 SP1
Microsoft Visual C++2005 Redistributable (sunt 2 )
Microsoft Visual C++2008 Redistributable - 86 9.0. 30729.6161
Microsoft Visual C++2010 x86 Redistributable 10.0. 30319

le pot sterge? funda, ajutati-ma va rog

Răspuns Câştigător
| stanly7 a răspuns:

Incearca sa stergi system volume information.
Pentru ca sa stergi continutul "System Volume Information" urmezi pasi:

1. Click Start -> My Computer -> Tools menu -> click Folder Options -> View tab:
1a. uncheck: "Show hidden files and folders."
1b. uncheck: "Hide protected operating system files (Recommended)."
1c. uncheck: "Use simple file sharing (Recommended)."

2. Dai click-dreapta pe directorul "System Volume Information" si mergi la Sharing and Security... -> Security tab:
2a. click Add,
(trebuie sa ai drepturi de Administrator altfel nu vei putea face asta)
(...si pe urma te adaugi pe tine ca utilizator cu drepturi full... daca nu stii urmezi pasi)
2b. click Advanced,
2c. click Find Now,
2d. cauti username-ul tau... sau pui direct Everyone(asta daca vrei ca toata lumea sa umble prin directorul "System Volume Information" - nerecomandabil)
2f. clik OK, dupa care selectezi casuta de Full Control la Allow, inca o data OK si gata poti sterge si modifica ce vrei...

5 răspunsuri:
| stanly7 a răspuns:

Sa inteleg ca ai eliberat memorie stergand system volume information?
Cat s-a eliberat?

| Spike_Tiberyu_1991 explică (pentru stanly7):

1,20 gb dar pot sa dau disk clenup la compres old files?

| K0sti a răspuns:

Si cine te-a invatat ca muzica si pozele trebuie sa stea pe C? Pe partitia cu windows nu exista decat windows si programe, atat! Ai cealalta partitie pe care ti le poti salva. Asta un aspect! Al doilea aspect, din ce povestesti tu, mai mult ca sigur ai virusi. Asa ca...fa o verificare cu un antivirus bun!

| horia2012 a răspuns:

Nu le stergi, le lasi.Sunt programe care au nevoie de ele. Descarca programul asta gratis si cureti cu el:
http://www.softpedia.com/......ctor.shtml
(te duci la "cleaner" si cureti pe rand).

| CristianDanM a răspuns:

Ia-ti si tu ccleaner sa iti mai curete si el.