| anonim_4396 a întrebat:

nu pot deschide yahoo messengerul, nu imi merge programul de pe desktop, l-am instalat si dezinstalat, tot asa, deci merge doar prima data cand deschid pc, daca il inchid si apoi vreau sa il deschid nu mai porneste. Cine ma ajuta primeste funda.

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Dezinstaleaza-l cu programul asta care nu e gratis dar e bun pentru ce-ti trebuie:
http://www.softpedia.com/progDownload/Your-Uninstaller-Download-29334.html
(cand deschizi programul prima data, tot ce este instalat o sa fie in rosu.
Il inchizi si il mai deschizi o data).
- Descarca asta gratis:
http://www.amltools.com/
('scan", termina, "fixall"
"scan disk", star, "delete selected)
Stergi manual tot ce tine de yahoo messnger. Il cauti. (program Files, documents and settings, user...)
- Descarca de aici, varianta offline si instaleaz-o.

| greenlilly a răspuns (pentru horia2012):

Ok, am sters si am instalat si am incercat din nou si tot asa este

| horia2012 a răspuns (pentru greenlilly):

Si ai facut toate astea atat de repede?
Ti-am dat sa descarci acele programe si sa cureti cu ele.
Nu ti le-am dat ca sa ma aflu in treaba. Eu le folosesc si nu au virusi. Nu mai instala mess-ul online. Descarca de aici messenger offline:
http://www.softpedia.com/progDownload/Yahoo-Messenger-Download-4411.html

| greenlilly a răspuns (pentru horia2012):

Da, cel care nu e gratis nu il iau.
care e diferenta intre messengerul de pe yahoo si cel care mi l-ai dat tu

| horia2012 a răspuns (pentru greenlilly):

Il poti lua. Il poti folosi 30 zile. Il folosesti sa-ti faci teaba cu el si pe urma il dezistalezi. E un program pentru dezinstalat care dezinstaleaza programele mult mai bine decat face cel al Windows-ului.
- Diferenta intre cele doua versiuni, ca fisier, nu exista. Probleme apar cand il instalezi online(direct) pentru ca nu stii, din diferite cauze daca se instaleaza complet, sau se instaleaza cu erori. Asa cand ai fisierul descarcat complet, toate acele erori nu mai exista.

| greenlilly a răspuns (pentru horia2012):

Mersi

| horia2012 a răspuns (pentru greenlilly):

Cu placere.

26 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Inainte de a intra depe icoana depe desktop intra direct din IE(internet explorer)introducandu-ti acolo ID si parola.De acolo intri pe mess-ul tau normal.
Apoi revi si incerci depe icoana depe desktop!
La mine a functionat cand am avut blocat yahoo-ul. thumbs up

| greenlilly a răspuns (pentru stlucian):

Am incercat si nu se deschide

| stlucian a răspuns (pentru greenlilly):

Din IE nu se deschide?

| greenlilly a răspuns (pentru stlucian):

Am mozilla firefox

| stlucian a răspuns (pentru greenlilly):

Deci nu se deschide nici direct din browser sa inteleg(firefox)
CU ID-ul SI PAROLA ta cind vrei sa intri pe mess NU?

| greenlilly a răspuns (pentru stlucian):

Nu apuc sa scriu id si parola, nu se deschide programul din iconita aceea, dau clic si nu se deschide sa pot intra e ca si cum ar fi blocat, nu raspunde cand dau clic

| stlucian a răspuns (pentru greenlilly):

Nu te-am rugat sa-l deschizi din iconita ci din firefox direct.
Deci deschide firefox si scrii yahoo.
Primul rezultat este Yahoo.romania
Intri acolo si in stanga este un "pliculet"(mail)dai clic pe el si apoi introdici ID si parola ta! si "Autentificare"(cu bord galben)

| greenlilly a răspuns (pentru stlucian):

Emailul merge din firefox, nu merge messengerul

| stlucian a răspuns (pentru greenlilly):

Deci:
0. dezinstaleaza messu care il ai acu si instaleaza-l pe ultimul de aici http://messenger.yahoo.com/
1. da click pe Restore defaults http://i.imgur.com/pqEz9.png
2. Incearca sa te conectezi cu automatically detect... bifata si debifata http://i.imgur.com/q3igE.png
3. verifica ca astea doua sa fie pe automatic http://i.imgur.com/M18AY.png
4. vezi ca yahoo messenger sa fie bifat in lista asta http://i.imgur.com/btAwZ.png
Daca nici dupa ce faci astea nu merge, e posibil sa aiba vreun conflict cu un alt program, sau cu antivirusul(daca ai), sau poate chiar cu windowsul instalat de tine.
Inainte iti mergea pe windowsul asta? :-bd

| greenlilly a răspuns (pentru stlucian):

Deci : am mozilla firefox, nu explorer
unde gasesc in mozilla ce ai pus tu inainte? offf
si da, mergea numai de ceva timp nu merge
oricum cred ca e poate virus ceva...o sa il duc la reparat ca mai are si alte probleme

| stlucian a răspuns (pentru greenlilly):

Am icercat pe cat posibil sa te ajut fara a merge la un service(dar daca mai are si altcineva acces la PC-ul tau) E greu
happy

| jeek0 a răspuns:

Arata vreo eroare ceva?

| greenlilly a răspuns (pentru jeek0):

Nimic, numai ca nu se deschide e blocat

| Secret2000 a răspuns:

Salut
S-ar putea sa ai un virus in pc, incearca sa bagi un antivirus bun (Eu folosesc bitdifender)
Mai incearca sa folosesti un program de curatare, cum ar fi Cclinar
Daca nu reusesti, incearca sa iei o versiune mai noua a yahoo meesinger (Stiu si eu poate ai o versiune mai veche)
Sau, cand il deschizi sa-r putea sa-ti apara in bara de jos acolo unde ai ceasul, sa te uiti cu atentie

Bafta

| greenlilly a răspuns (pentru Secret2000):

Am curatat tot, messengerul e ultima versiune, apare si jos dar nici de acolo nu il pot deschide

| Cairo a răspuns:

Ai un virus in pc, ai putea foarte usor sa reinsatlezi windows-ul, deoarece in scurt timp vei patii la fel si cu alte programe

| greenlilly a răspuns (pentru Cairo):

Nu stiu reinstala

| andy232323 a răspuns:

Pai...du-te pe icoana dai clic dreapta-proprietes-compatibility si dupa asta o sa ai o casuta de bifat "run in compatibility mode" ii dai acolo si dedesubt o sa ai de selectat widowsul pe care il ai si dupa ii dai "apply" din dreapta jos si ar trebui sa mearga.Succes!

| greenlilly a răspuns (pentru andy232323):

Deci ...am facut asa si acolo nu apare win care il am eu, vista ce sa fac...

| Filotie_Andrei_1938 a răspuns:

Nu pot deschide yahoo