| florina200 a întrebat:

nu stiu ce s-a intamplat dar mi s-au sters toate programele dupa calculator ce sa fac! va rog raspunde-ti urgenttt! 11

Răspuns Câştigător
| introduaicinumele a răspuns:

1) instaleaza repede un antivirus si scaneaza bine! probabil un virus le sterge executabilele sau ceva de genu...
2) ai incercat sa dezinstalezi un program cu ajutorul unui program de dezinstalat? eu cand am folosit Total Uninstall ca sa sterg un joc mi-a sters inca vreo 3 programe ca aparuse o eroare, bine ca l-am oprit (programul nu este prost, a fost o eroare happy )
3) poate ai dat delete fara sa vrei, verifica cosul de gunoi (daca au fost dezinstalate sau un virus le-a sters, nu le mai gasesti in Recicle Bin)

Cam aceste cauze mi-au venit pe moment, oricum, daca e de la virus, iti recomand sa reinsalezi windows-ul... ca prin devirusare se sterg fisiere din windows daca e grav si se misca mai repede apoi, oricum, cu sanse mai mici ar fi cand ai instalat ceva sa fi instalat peste al program, sau daca te-ai jucat cu CMD, ma rog, incearca scanarea de virusi prima data!

3 răspunsuri:
| MeGustaaaaa a răspuns:

Cosul de gunoi probabil le mai are. Daca nu ceva cu panoul de control.Instaleaza`le iarasi. Funddda?

| vladmR a răspuns:

Ce ai facut in ultima vreme pe calculator?

| maria1417 a răspuns:

Uite-te in control panel...la instalre programe... daca nu le ai acolo inseamna ca trebuie reinstalate dar daca sunt inca acolo cauta-le prin windows ca trebuie sa fie