| AdinaA11 a întrebat:

Peste cateva saptamani plec in Grecia si vreau sa va intreb ceva:la pensiunea unde o sa stau am wi-fi si telefonul meu se poate conecta la wi-fi, dar daca nu am roming-ul activat mai pot sa ma conectez la wi-fi acolo?sad FUNDAAAA! MERCI!

Răspuns Câştigător
| bistriteanul a răspuns:

Da, poti sa te conectezi linistita daca pensiunea are Wi-Fi si telefonul suporta aceasta conexiune! Acea retea Wi-Fi n-are nici o legatura cu Cosmote, Vodafone sau Orange! Sper ca ti-am fost de folos!

4 răspunsuri:
| Bulinaaaaa a răspuns:

Nu stiu ce sa iti spun. de ce nu iti activezi roamnig-ul?

| rpushtiu a răspuns:

Desigur ca poti! Atata timp cat WiFi-ul de la pensiune este gratis! Pentru ca nu are nici-o legatura reteaua mobila din tara cu wifi-ul! Te poti conecta cand doresti si fara sim pentru ca nu este important simul! Succes happy

| Lasatunumele a răspuns:

Da bineinteles ca potihappy nu are nici o treaba cu cartela ta, telefonul se conecteaza la reteaua de acolohappy

| RaZzorXz a răspuns:

Da! roming-ul nu are nici o treaba cu wirelessul poati si sa scoti cartela ca tot merge! eu folosesc wireless pe iphone si nu am cartela! happy