| Yooda a întrebat:

Pot sa ma conectez la WiFi daca nu am net pe mobil? Eu nu platesc net pe mobil si nu stiu daca ma pot conecta la Wifi si fara sa platesc netul. Daca pot, spuneti-mi cum. Funda!:*

Răspuns Câştigător
| Alesssya a răspuns:

Pai nu are legatura netul nu te costa nimic, trebuie doar telefonul sa aiba Wifi si acolo din aplicatia lui poti cauta retele disponibile daca te afli pe aria lor si te conectezi la ele doar daca nu au parola daca au parola cauti altele!

| Yooda explică (pentru Alesssya):

Si de unde imi dau seama daca are Wifi?

| Alesssya a răspuns (pentru Yooda):

Intri in setarile telefonului la conectivitate si acolo are mai multe daca scrie WLAN sau WIFI are si intri pe ele si o sa te puna sa cauti exact la Bluetooth!

5 răspunsuri:
| AlinKun a răspuns:

Da nu are legatura netul de la provider (cosmote Vodafone Orange) cu retelele wifi acestea sunt retele de la un rooter deci nu te costa nimic

| ZK a răspuns:

Da, se poate.Intra la setari si ai sa vezi ca ai opţiunea WiFi. O activezi si te conectezi la acela.

| HerraIcst a răspuns:

Si te poti conecta la ele acolo unde sunt vizibile si eventual fara parola.