| Anne2000 a întrebat:

Buna prieteni TPU! Am de facut un proiect despre cum v-a arata lumea, tehnologia, modernizarea in viitor. Si trebuie sa fac pe o placheta, adica sa desenez niste fotografii dar nu stiu despre ce? Dati-mi idei despre modernizare, tehnologie. Gen? Dinozauri? Masini zburatoare? Nu, chiar n-am idei. Va rog! Cine imi da cele mai multe idei primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Madutzza98 a răspuns:

Ai putea face un oras, in care poti sa desenezi copii cu telefone din astea moderne, masini zburatoare, niste roboti laughing de companie care fac toata munca oamenilor. mai poti desena multi oameni stand si robotii laughing lucrand in jurul lor... Funda?

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| alexanonimu a răspuns:

Pai tehnologia in ultimii ani a evoluat foarte mult si cand spun tehnologie ma refer la masini, moto, telefoane, tablete, televizoare... Dinozauri cu siguranta nu o sa apara, decat daca o sai siliconeze cum au facut cu aceai oameni chiar poti pune o poza si cu aia.Nu stiu dai un search pe google cu tehnologie in viitor 2020 sau mai mult si o sa gasestiwinking

Răspuns utilizator avertizat
| Cristian_Birmanese_1990 a răspuns:

Ai putea face o prezentare in PowerPoint, in care sa prezinti cum se poate schimba fiecare aspect al vietii in viitor, de exemplu: tehnologia, comunicatiile, transporturile, natura, stiinta...Cauta informatii pe net, se gasesc destule si pe siteuri ca www.techcrunch.com www.mashable.com www.techsmurf.com
www.popsci.com

| Cripxy a răspuns:

Buna! Pai cam ce iti trebuie? poze sau texte? Cred ca iti pot gasi poze foarte interesante, de unde poti sa te inspiri... Vrei asa ceva?

| Anne2000 explică (pentru Cripxy):

Lol..normal ca poze. U n-ai citit tot? laughing